BAL ÇEŞİTLERİ
MACAHEL BALI 1 Kavanoz (1kilo) 1800 TL
Macahel'de üretilen balın çok kaliteli olması, yöreye özgü çok zengin bitki çeşitliliğinden ve yörede Saf Kafkas Arı ırkının bulunmasından kaynaklanmaktadır.

Yörenin her kesiminde orman gülü başta olmak üzere, alçak kesimlerinde kestane ağacının çokluğu, yüksek kesimlerinde ise ıhlamur ve çok çeşitli çiçeklerle birlikte, yöreye özgü çok zengin bitki çeşitliliğinin olması balın tadına etki etmektedir. Balın tadı alçak kesimlerden yükseğe doğru çıkıldıkça acıdan tatlıya doğru değişiklik göstermektedir. Buna bağlı olarak en acıdan tatlıya doğru istediğiniz damak tadına uygun Macahel Balını sizler için üretiyoruz..
KARAKOVAN BALI 1 Kab (1kilo) 1800 TL
Karakovan balı, Macahel yöresinin doğal bitki örtüsünde olan kestane,ıhlamur ve kumar çiçek özlerinin, oyulmuş ağaç kütüğünün içinde hiçbir yapay mum kullanılmadan toplanmasıyla oluşturulan doğal bir baldır. BU BALI SÜZÜLMÜŞ OLARAK GÖNDERİYORUZ (Yöremizin petekli ballarının petekleri/keçli balları ağızda erimez yutgunluk hissi vermez bu yüzden süzüyoruz)
KESTANE BALI 1 Kavanoz (1kilo) 1500 TL
Kestane balı, Macahel ve Karagöl yöresinin doğal bitki örtüsünde orman çiçeklerinde olan orman gülü,karayemiş,kestane ve ıhlamur ağacının çiçek özlerinin toplanmasıyla oluşturulan kestane çiçeğini daha çok içermesinden dolayı kestane balı olarak anılmaktadır.Bal acı ve ilaçlık bal olarak tüketilmektedir. .
YAYLA BALI (Kahvaltılık) 700 TL
Kestane balı gibi güçlü etkiye sahip olmayan ancak kahvaltıda çocuklarınızın rahatlıkla severek yiyebileceği Milyonlarca çiçekten alınan özle yapılmış KARS ve ARDAHAN yöresindeki yaylalarda üretilen baldır.
Not : Ballarımızla birlikte hatıra olarak Artvin Borçka resimleri de gönderilmektedir.
ŞEKERSİZ ÜZÜM PEKMEZİ 500 TL
Siyah üzümden yapılan bu pekmez türüne şeker katılmamıştır, 200kg yaş üzümden 20kg şekersiz üzüm pekmezi çıkar Bu yüzden pahalıdır.


SİYAH DUT PEKMEZİ 500 TL
Siyah duttan yapılan bu pekmez türüne şeker katılmamıştır, şerbet yapılarak içilir,